Rimtauto Šilinio filmų retrospektyva I programa

Kur karalienės auksas
(1971, k., subt., 9 min.)
Nors atrodytų, kad tai tik dokumentinis filmas apie Penktąją Tarybų Sąjungos tautų lengvosios atletikos spartakiadą, kurioje rungiasi 712 geriausių, greičiausių, stipriausių, tačiau filmo autoriai sukuria tikrą detektyvinę istoriją. Prie įtampos atmosferos bei šmaikščios nuotaikos filme prisideda išraiškinga ir iliustratyvi V. Ganelino muzika.
 
Savojo Aš beieškant
(1977, liet. k., 48 min. )
Filmo kūrėjai mėgina išsiaiškinti, kodėl gabus abiturientas atsidūrė kaltinamųjų suole. Įvairiose moksleivių olimpiadose dalyvavęs Otonas kaltinamas valstybinio ir asmeninio turto vagystėmis. Jaunuolis teigia, kad taip nutiko iš nuobodulio. Klasės draugai jį prisimena kaip aktyvų ir įdomiai mąstantį. Mokytojai svarsto, jog mokykloje gabesniems vaikams reikėtų skirti didesnį dėmesį. Paklydėlio Otono istorija pinama su didžiosiomis BAM’o statybomis. Jos – tarsi viena iš prarastų galimybių pasirinkti teisingą kelią. 
Filmo dramatizmą padeda perteikti kompozitoriaus V. Ganelino muzika.
Post Scriptum senam filmui
Rež. Viktoras Starošas, Rimtautas Šilinis
(1980, liet. k., 46 min.)
Zarasų rajone V. Kudirkos vardo kolūkis buvo labiausiai atsilikęs visoje Lietuvoje. Jį pakelti buvo pakviesta to krašto abiturientų klasė. Jauni žmonės ryžosi – kartu dirbo, kartu gyveno, net grojo pučiamųjų orkestre. O atlygis už entuziazmą – ne pinigai, o grūdai. Apie šią brigadą dokumentininkas Viktoras Starošas 1959 m. sukūrė filmą „Mano draugai“ ir… po dvidešimties metų nusprendė pasižiūrėti, kaip susiklostė šių žmonių likimai. 
Šis filmo autorių sugrįžimas atskleidžia sovietinių laikų absurdą, kai jaunų žmonių vos užgimusios svajonės būdavo numarinamos dėl utopinių siekių – šviesaus komunistinio rytojaus.
(N-13)
Įėjimas nemokamas.